bod

architekti

architekti
vestibul metra holešovice
2018
back to list of projects

architektonická soutěž

 

autoři: Jakub Straka, Vojtěch Sosna, Jáchym Svoboda

 

spolupráce: Karolína Urbánková

 

vizualizace: Pavel Vinter – ZAN studio

 

Záměrem návrhu bylo vytvořit atraktivní přestupní terminál s dobrým napojením na sousední náměstí. Základním principem je protažení náměstí pod budovou a vytvoření zastřešené části náměstí, která poskytne prostor pro cestujících. To vše s maximálním důrazem na volnost pohybu pěších ve všech směrech.

V interiéru vestibulu jsou umístěny buňky, které jsou informačního a relaxačního charakteru. Najdete zde stánky Zoo, Národní galerie, Výstaviště, ale i občerstvení nebo půjčovnu kol.

Jako základní komunikační prostředek je zde velkoplošná projekce na stropě vestibulu. Promítané informace odkazují na instituce v okolí a sdělují aktuality z jejich programu a navigaci na jejich umístění. Dozvíte se například aktuální výstavy v Botanické zahradě, nové přírůstky v Zoo nebo program promítání Planetária ve Stromovce. Mimo tyto informace dostane procházející nevšední vizuální zážitek, kdy se díky projekci ocitne uprostřed akvária nebo ve dne pod noční oblohou. Projekci je také možné využívat jako uměleckou galerii, která ve večerních hodinách nasvětlí krytou část náměstí.

Tato kombinace vytvoří atraktivní orientační bod, kde cestující a procházející dostanou možnost trávit čas a zároveň jim budou poutavou formou poskytnuty informace o dění v okolí.

Zobrazit méně
další projekty